Friday, 18 February 2011

w połowie puste

"W połowie puste", Łukasz Gorczyca, Łukasz Ronduda, Lampa i Iskra Boża 2011, oprawa miękka, połowa stron pusta, cena: 31,5zł - do kupienia w muzeum pro qm >>
24 lutego (czwartek), o godz. 19.00 zapraszamy do Muzeum na promocję książki "W połowie puste. Życie i twórczość Oskara Dawickiego".

"W połowie puste" to współczesna powieść, której bohaterem jest awangardowy artysta Oskar Dawicki - twórca performensów, fotografii, filmów wideo, autorami zaś równie znane figury zza kulis krajowej sceny artystycznej: Łukasz Ronduda - historyk sztuki, kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Łukasz Gorczyca - współtwórca czasopisma i galerii Raster (pozują z książką na zdjęciu powyżej). Efektem jest książka niezwykła, fikcyjna i prawdziwa zarazem, w oryginalny sposób łącząca i mieszająca gatunki: powieści biograficznej, obyczajowej noweli, krytyki środowiskowej, opracowania krytyczno-naukowego i egzystencjalnej tragifarsy.

O książce, w obecności autorów i bohatera, rozmawiać będą: Max Cegielski, Łukasz Czapski, Piotr Marecki, Anda Rottenberg i Anna Sośnicka.

Więcej o książce na blogu www.wpolowiepuste.blogspot.com