Wednesday, 18 August 2010

duże, czarne płyty artbazaar records

ABR 002 - Wojciech Bąkowski - "zsyp", limitowana edycja 250 egzemplarzy, w tym 66 z unikalną okładką wykonaną przez artystę. Cena: okładka "zwykła" 48,8 zł, okładka rysowana autorska 488 zł. Cena płyt z okł. autorskimi rośnie z każdymi 10 sprzedanymi egzemplarzami o 50 zł + vat


ABR 001 - Mariusz Tarkawian - "ameboid", limitowana edycja 250 egzemplarzy, w tym 66 z unikalną okładką wykonaną przez artystę. Cena: okładka "zwykła" 48,8 zł, okładka rysowana autorska 488 zł. Cena płyt z okł. autorskimi rośnie z każdymi 10 sprzedanymi egzemplarzami o 50 zł + vatDzisiaj prezentujemy produkt dźwiękowy. Płyty-edycje oficyny ArtBazaar Records są analogowe, limitowane i do tego zapakowane w dobrze zaprojektowane okładki. 
Na początek serii płyt z muzyką artystów wizualnych, winyle Mariusza Tarkawiana i Wojtka Bąkowskiego. Wydawnictwa te można odsłuchiwać na miejscu, w księgarni czeka na słuchaczy prawdziwy gramofon z igłą. 
Twórcy wydawnictwa, Krzysztof Masiewicz i Piotr Bazylko, tłumaczą swoje przedsięwzięcie: "Projekt ArtBazaar Records, czyli wydawanie muzyki tworzonej przez artystów sztuk plastycznych, nawiązuje do projektu warszawskiej galerii RR i studenckiej wytwórni Alma Art. W latach 80. wydała ona dziewięć płyt winylowych z muzyką tworzoną przez artystów współpracujących z tą galerią. ArtBazaar Records nawiązując do tamtego projektu ma zamiar udostępniać muzykę tworzoną w chwili obecnej przez najmłodsze pokolenie artystów. Nie zmieniliśmy medium za pomocą jakiego można słuchać muzyki. Pozostajemy przy najlepszym nośniku, najwierniej oddającym zapisane dźwięki, przy bezpośrednim kontakcie z płytą i okładką – płycie winylowej."