Monday, 16 August 2010

honza zamojski. jak jsem potkal dablaHonza Zamojski "Jak Jsem Potkal Dabla", wydawnictwo Morava Books, 272 strony, twarda oprawa, cena: 75 zł. Kup tu >>
Na koniec lata polecamy jedną z najpiękniej wydanych i opowiedzianych polskich książek artystycznych tego roku - "Jak Jsem Potkal Dabla" Honzy Zamojskiego. Książka ta jest samodzielną, wielopoziomową "przenośną” wystawą, która powstała podczas podróży autora do Czech, drugiej ojczyzny Zamojskiego.
Z informacji o książce od wydawnictwa Morava Books: "Fikcyjnym przewodnikiem po kraju bliskim, lecz nieznanym, był tragicznie zmarły czeski pisarz Ota Pavel i jego książki. Metodą odkrywania Czech był „przypadek”, czyli ukochany przyjaciel Pavla jak i Zamojskiego. Teksty, kolejni bohaterowie, archiwalia, materiał fotograficzny gromadziły się w wyniku nieoczekiwanych spotkań. Jest to książka o miejscach, ich przeszłości, ludziach ale też o samym przypadku i o ślepym losie. O diable, który podstawia nogi dobrym ludziom. I jest to także książka o szaleństwie Oty Pavla i o poszukiwaniach źródeł tego szaleństwa."